Havarijní pojištění klidně i jen na pár dní na dovolenou

0

Není už moc horších věcí, než když se rozbije auto člověku na dovolené s autem, anebo má havarii. Pojišťovny se proto rozhodly klientům nabízet i krátkodobá havarijní pojištění. Využít ho mohou na cestu po Česku i do zahraničí. Levná  nejsou, ale případné problémy vyřeší. A to nejenom dovolenkářům, ale i sezonním řidičům a motorkářům.

V České republice je běžné, že lidé, kteří si nekupují auta na úvěr, kde bývá havarijní pojištění podmínkou, nemají havarijní pojištění sjednaná. Jsou pro ně drahá a zejména u starších aut bývá výše pojistného plnění ne vždy uspokojivá. Co ale když se autem chystáte na dovolenou? Řešením může být krátkodobé havarijní pojištění.

Havarijní pojištění na dovolenou nenabízejí všechny pojišťovny. Některé ho považují za příliš rizikové. Celkem oprávněně předpokládají, že na letní cestování by si ho pořizovali řidiči, kteří si za volantem moc nevěří. Cenově se pojistky liší dost podstatně. Pro řidiče Škody Fabia 1.4 Combi z roku 2008 je možné si měsíční pojištění pořídit za 450 Kč i za 1 000 Kč. Roli hraje jeho věk, síla dopravy v místě jeho bydliště, služby zahrnuté v pojištění. Důležitou roli v ceně hraje, jestli je pojištění uzavřené pro území v Česku nebo po celé Evropě. Podstatná je také výše spoluúčasti.

Co uvést závěrem. V případě dovolené se může vyplatit nějakou tu stovku navíc za havarijní pojištění dát. Je ale třeba také vědět, že za samotnou se však mohou skrývat i nepříjemná překvapení. Například pojišťovna sice nabídne řidiči pojištění za 800 Kč, bude však vyžadovat vstupní prohlídku auta, která vyjde na 1 250 Kč, přičemž u krátkodobého pojištění tuto prohlídku platí klient.

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here