Pojistit se chtěl čerstvý otec od rodiny Josef M. s měsíčním příjmem 30 tisíc korun čistého a hypotékou na krku. Dočetl se, že jenom tím se ochrání před situací, když by mu selhalo zdraví a nemohl vydělávat peníze. Nabídka pojištění ho však překvapila. Pojisti se chtěl plně a co nejlevněji.

Pojištění mělo být sjednané pro případné krytí těch nejvážnějšíc živcotních rizik ve výši třech miliónů korun. Tolik činila jeho hypotéka. Pojistit se chtěl pro případ smrti, invalidity a vážné nemoci. Do svého pojištění chtěl dávat zhruba tisíc korun měsíčně. Jenomže – to nešlo.

Josef M. letos oslavil 35 let. Pro pojišťovnu se osoba v tomto věku stává rizikovou. Pojistné plnění je z její strany spíše pravděpodobnější, a tak požaduje za pojistku více peněz než u lidí mladšího věku. A to spolu s vysoko nastavenými limity u požadovaného připojištění bylo důvodem, proč mu pojišťovna nabídla smlouvu za šest tisíc korun měsíčně.

Josef M. pochopil, že pojistit se za levno nepůjde. Pochopil, že ceny pojištění se pohybují v jiných relacích, než si původně představoval.  I tak to ale vzal sportovně a nevzdal svůj plán pojistit se. Dohodl se na pojistce pouze s krytím rizika smrti ve výši jím požadovaných tří milionů korun za 690 korun měsíčně.

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here